Bądź na bieżąco

Aktualności

Jak dojrzale wybrać swoją przyszłość?


Kwitnące za oknem kasztany ogłaszają, że nadszedł czas matur, a co za tym idzie dla wielu młodych ludzi czas podejmowania decyzji o swojej przyszłości. Dla wielu jest to bardzo trudna decyzja, bo możliwości wiele, a od jednej decyzji zależy przyszłe, dorosłe życie. Jak w tym wszystkim usłyszeć głos Boga, który ma przecież najlepszy plan na przyszłość.
W Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w dniach 27 czerwca – 2 lipca br. Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów organizuje rekolekcje o rozeznawaniu powołania. W programie rekolekcji przewidziano czas na spotkanie ze Słowem Bożym, które może rzucić światło na codzienne życie i decyzje, jakie winny być podejmowane. To równie czas na rozmowę z kapłanem, który może służyć pomocą w rozeznawaniu dróg Pana Boga. To także okazja na adorację Najświętszego Sakramentu i spędzenie czasu w ciszy, która najlepiej służy usłyszeniu głosu Boga. To oczywiście również czas na wspólną refleksję nad życiem w formie konferencji i dzielenia wrażeniami i doświadczeniem dotychczasowego życia. Rekolekcje będą również czasem spotkania z marianami, którzy mają za sobą doświadczenie podejmowania decyzji na różnych etapach życia w tym także wyboru drogi życia zakonnego. Wszystko to w miejscu, które przez wielu pielgrzymów określane jest jako „Dom Matki”.

Rekolekcje przeznaczone są dla młodych mężczyzn w wieku od 18-30 lat. Poprowadzi je ks. Jan Czupryński MIC. Zapisy i kontakt:
Tel: 507 3483 45
e-mail: jan.chuprynski@gmail.com