Bądź na bieżąco

Aktualności

Duszpasterstwo Powołań: rekolekcje w Zakopanem


Gazdówka na Zoniówce w Zakopanem znów zapełniła się młodzieżą – uczestnikami rekolekcji dla chłopców organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań.  Dziś mija drugi dzień rekolekcyjnych spotkań, które skoncentrowane są wokół św. Piotra i jego drogi stawania się uczniem Jezusa. Program dnia pozostał niemal identyczny jak na wszystkich tego typu rekolekcjach u marianów. Przez wszystkie dni modlimy się Liturgią Godzin (Jutrznia, Nieszpory i Kompleta), sprawujemy Eucharystię, sporą część dnia wypełniają katechezy z aktywacjami oraz dzielenie się Słowem Bożym. Spośród pięciu pełnych dni rekolekcji dwa przeznaczone są na wyjście w góry lub na jazdę na nartach (co ma miejsce właśnie dzisiaj). Wieczorne rekreacje wypełnione grą w scrabble, uno czy spędzone na seansie filmowym to już u nas klasyka.

 

Przed nami jeszcze cztery dni rekolekcji, a po nich… to samo raz jeszcze, z kolejną grupą chłopców. Od 9 do 15 lutego Zoniówka znów zatętni życiem, tym razem pełna młodzieży z Warszawy i Grzybowa (k. Kołobrzegu).

 

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z pierwszego dnia rekolekcji. Mimo słabego dostępu do internetu postaramy się dodawać kolejne.

 

Duszpasterze Powołań

 

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia