Rekolekcje

 

Rekolekcje dla porzuconych małżonków


Prowadzi ks. Piotr Kieniewicz MIC
Sekretarz prowincji polskiej Zgromadzenia Księży Marianów

Początek: 6 września 2019, godz. 18:00
Zakończenie: 8 września 2019, godz. 14:00
Zapisy i informacje o kosztach: osrodek@zakopane-cyrhla.pl
 
Ktoś, z kim wiązałaś/wiązałeś  plany na całe życie z dnia na dzień zostawił Cię. Może nawet odszedł z Waszymi dziećmi. Jesteś w separacji lub po rozwodzie.  Ludzie wokoło namawiają Cię, byś „ułożyła/ułożył” sobie życie, a ty wiesz, że już masz męża/żonę. Przecież przysięgaliście sobie przed Bogiem! Czujesz się rozdarta/rozdarty i złamana/złamany. Szukasz pomocy, by móc dalej żyć.
Rekolekcje dla porzuconych małżonków są skierowane do osób, które kiedyś zawarły związek małżeński, jednak ich życie nie potoczyło się tak, jakby tego chcieli. Celem rekolekcji jest przede wszystkim ukazanie Boga, który nie pragnie cierpienia człowieka, ale w sytuacji porzucenia, separacji czy rozwodu towarzyszy cierpiącym i chce ich poprowadzić ku sobie. Prowadzący rekolekcje ksiądz Piotr Kieniewicz, marianin, pomoże uczestnikom radzić sobie z trudnymi emocjami, które kłębią się w poranionych sercach, tak by nie odwróciły się przy tym od Pana Boga, ale zdały się na Niego i Jego nieskończoną miłość.
Aby odnaleźć w sobie nowe pokłady energii uczestnicy rekolekcji przyjrzą się porzuceniu, separacji lub rozwodowi także od strony duchowej. Razem z Bogiem wyruszą na ścieżkę prowadzącą do odzyskania poczucia własnej wartości, by móc na nowo żyć własnym życiem.