Rekolekcje

 

O naśladowaniu dziesięciu cnót (postaw) Matki Bożej


W Ewangelii znajdujemy wezwanie Chrystusa do tego, aby Go naśladować. Iść za Jezusem oznacza wstępować w Jego ślady, uczyć się od Niego postaw cichości, miłości, bycia dla innych…
Najkrócej rzecz ujmując, naśladować Jezusa oznacza: być najbliżej Mistrza.
 

 

Każdy z nas od chwili chrztu jest zaproszony do tego, aby coraz bardziej upodabniać się do naszego Pana, by w ten sposób - jak uczniowie - innych do Niego przyprowadzać. Naśladować Chrystusa oznacza więc: dążyć w naszej szarej codzienności małymi krokami do osiągnięcia świętości.

W naszej pielgrzymce nie jesteśmy sami. Towarzyszy nam Maryja, Matka Boga i nasza. To od Niej chcemy uczyć się prostych postaw, by jak najwierniej żyć Ewangelią Jej Syna. Maryja zawsze pełniła wolę Boga i do tego zachęca nas każdego dnia.

Jeśli zatem pragniesz z dnia na dzień wprowadzać Boże słowo w czyn i uczyć się od Maryi naśladowania Jej Syna, nie czekaj. Przyjedź, aby spojrzeć na Maryję, która niezawodnie prowadzi nas do spotkania z Jezusem.

Rekolekcje, które proponujemy to refleksja nad postawami Matki Pana, które każdy z nas może wprowadzać w swoje życie, by bardziej być dla innych, by bardziej kochać, by jak Ona promieniować miłością Boga.

Terminy:
18-20 maja,
10-12 sierpnia
Koszt:

• 150 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
• liczba miejsc ograniczona,
• o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Sposoby zapisywania na rekolekcje:

• osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
• telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia&