Bądź na bieżąco

Aktualności

Lublin: Rodzinalia 2019


Za nami XI Parafialny Festyn Rodzinny „Rodzinalia 2019”. W niedzielę 9 czerwca na boisku sportowym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 na przybyłych gości czekała moc atrakcji.
Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta. Następnie ulicami osiedla na boisko przeszedł Rodzinaliowy Korowód.  Na scenie zaprezentowali się m.in. Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, Schola „Promyczki”, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz zespół „Czterdziestu synów i trzydziestu wnuków jeżdżących na siedemdziesięciu oślętach”. Oprócz tego można było wziąć udział w bitwie wodno-balonowej, sztafecie rodzinnej, grach, zabawach, konkursach z nagrodami, zatańczyć zumbę czy obejrzeć pokazy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Wojska. Jak co roku ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa.

Nowością w programie był konkurs wiedzy o Lublinie oraz konkurs poprowadzony przez Polski Związek Motorowy, w którym główną nagrodą był kurs prawa jazdy. Każdy mógł skosztować grochówki, bigosu, wyśmienitych ciast czy też przysmaków z grilla.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za pomoc, zaangażowanie i pracę pełną poświęceń podczas organizacji Festynu. Parafianom i przybyłym Gościom  dziękujemy za wspólną zabawę.

Zapraszamy za rok na XII Parafialny Festyn Rodzinny „Rodzinalia”.