Bądź na bieżąco

Aktualności

Licheń: Na fali wielbienia


W licheńskim Sanktuarium zakończyły się warsztaty „Na fali wielbienia”. Wzięły w nich udział osoby z  Polski, Anglii, Szwajcarii oraz Ukrainy (29.07 – 03.08).
„Formuła naszych warsztatów jest otwarta. Wpisują się one w nurt poznańskiego uwielbienia Boga, które rozpoczęliśmy 17 lat temu. Jesteśmy środowiskiem muzyków, ale także aktorów, plastyków, artystów. Raz w miesiącu oddajemy pierwociny naszych plonów Panu Bogu. Z radością i poczuciem potrzeby Jego uwielbienia” – powiedział pan Leopold Twardowski, poznański muzyków, organizator warsztatów.

W wydarzeniu, które w Licheniu Starym zostało zorganizowane po raz pierwszy, uczestniczyło ok. 220 osób. W ramach spotkania uczestniczące osoby mogły skorzystać z kilku form warsztatowych, w zależności od zainteresowań. Były to warsztaty: wokalne, podstaw improwizacji, gitarowe, teologii charyzmatu, modlitwy o uzdrowienie, modlitwy tańcem oraz sportowe.

Warsztaty praktyczne prowadziły osoby związane z poznańskim środowiskiem artystycznym, m.in. dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, wokalistka Julia Rosińska-Kopala oraz wykładowcy szkół muzycznych.

„Szukamy wszelkich możliwości, aby w każdych przestrzeniach naszego życia wielbić Boga. Szukamy perspektywy do tego i to jest nasze szczęście. Wierzymy, że dzięki temu Pan Bóg może nas do siebie jeszcze bardziej przyciągnąć i obdarować wszelkimi łaskami. A Maryja jest nasza przewodniczką na drodze uwielbienia; to od Niej się uczymy” – dodał pan Twardowski.

Warsztaty zorganizowała Fundacja „Na fali wielbienia” z Poznania, zajmująca się organizacją Poznańskiego Wielbienia oraz Poznańskich Zaduszek Jazzowych.